واردات هر گونه کالا از چین با تندیس تجارت

واردات هر گونه کالا از چین با تندیس تجارت

فهرست سایت

واردات دستگاه های تزریق پلاستیک از چین

دستگاه تزریق 

واردات دستگاه تزریق هایتین از چین
واردات دستگاه تزریق هایتین از چین

امروزه با توجه به رشد تولید قطعات پلاستیکی قیمت دستگاه تزریق پلاستیک نیز افزایش داشته است. با این حال به دلیل تنوع و وجود انواع دستگاه تزریق پلاستیک دغدغه ای از بابت خرید این دستگاه برای خریداران حس نمی شود. با این حال دانستن قیمت مناسب برای دستگاه های تولید قطعات پلاستیکی در هنگام راه اندازی کارگاه تولید قطعات پلاستیک بسیار مهم می باشد.


 تولید قطعات پلاستیکی 

با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیکی امروزه رواج بسیار زیادی داشته است و با توجه به رشد قطعات پلاستیکی و ارزان قیمت تر بودن آن‌ها نسبت به قطعات فلزی و یا شیشه ای ، این قطعات طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند. امروزه حتی از قطعات پلاستیکی در تولید هواپیماها هم استفاده می شود.

قیمت دستگاه تزریق پلاستیک

 برای دانستن قیمت دستگاه تزریق پلاستیک در ابتدا باید با ویژگی های و کاربرد این دستگاه ها آشنا شویم دستگاه های تزریق پلاستیک انواع مختلفی دارند و هر کدام بر اساس نوع عملکرد و مقدار حجم تولید و حتی نحوه تولید قیمت های مختلفی خواهند داشت.

 یکی از بخش هایی که ممکن است باعث بالا رفتن قیمت دستگاه تزریق پلاستیک شود نوع قالب مصرفی آن است. امروزه خود قالب‌های تزریق پلاستیک نیز دارای قیمت های مختلفی می‌باشند. در ابتدا عوامل مؤثر بر قیمت قالب تزریق پلاستیک را با هم بررسی می کنیم 

  ابعاد قطعه شامل طول و عرض و ارتفاع

  حفره های جانبی موجود در قطعه
 جنس قطعه
  وجود رزوه و محل قرار گیری پیچ در قطعه به صورت داخلی و یا خارجی
   کیفیت سطح قطعه ها
  تعداد حفره های موجود در قطعه
 تیتراژ تولیدی قطعه
 پیچیدگی های موجود در طراحی قطعه

  شکل هندسی قطعه

 

همه موارد بالا برای تولید قالب تزریق پلاستیک بسیار مهم و حیاتی می باشد. در تولید قالب تزریق قطعه باید مشخص شود که قطعه دارای چه بخش هایی است ، چه حفره ها و چه سطحی دارد ، کلاً کارکرد قطعه چیست تا تمام این موارد در داخل قالب قطعه لحاظ شود. سپس قالب قطعه تولید می‌شود و به دستگاه تزریق پلاستیک الصاق می شود.

 

موارد مهم برای قیمت دستگاه تزریق پلاستیک عبارت‌اند از 

امروزه دستگاه های تزریق پلاستیک در مدل های مختلفی ساخته می شوند و این مدل های مختلف تأثیر بسیار بالایی بر قیمت دستگاه خواهند داشت. قیمت دستگاه تزریق پلاستیک بر اساس موارد زیر ممکن است تغییر کند :

  نوع دستگاه که برقی باشد یا هیبریدی و یا هیدرولیکی
  ظرفیت تولید دستگاه
   مخزن نگهداری دستگاه
  نوع قالب مورد استفاده در دستگاه
  توانایی و قدرت فشار تزریق دستگاه
 هزینه نگهداری پایین دستگاه
   کم هزینه بودن و سهولت در پیدا کردن قطعات و لوازم جانبی دستگاه
   سهولت کار با دستگاه
  مقاومت بالای دستگاه در برابر سایش
  قابلیت های و امکانات جانبی در دستگاه

 البته برای تعین قیمت دستگاه ملاک های بیشتری نیز می توان در نظر گرفته اما با همین موارد در مدل های مشابه نیز می تواند باعث افزایش و یا کاهش قیمت دستگاه تزریق پلاستیک شود

انواع دستگاه تزریق پلاستیک

 انواع دستگاه های تزریق پلاستیک در مدل های مختلفی ساخته می‌شود و کمپانی های زیادی امروزه دستگاه تزریق پلاستیک را تولید می کنند. فرقی نمی کند که مدل و کمپانی برند تولید دستگاه تزریق پلاستیک چه باشد در هر صورت دستگاه شامل یکی از حالت های زیر خواهد بود

  دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی

این مدل از دستگاه ها بسیار قدیمی بوده و دیگر زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند. از این مدل دستگاه ها در طول سال های 1930 تا 1980 استفاده شده است. با پیدایش دستگاه های برقی عمر و کارکرد این دستگاه ها نیز به پایان رسید و جای خود را به دستگاه های تزریق پلاستیکی برقی دادند. در این نوع دستگاه ها از جک های هیدرولیکی استفاده می‌شود. با استفاده از این جک ها می توان دو نیمه قالب را به هم فشار داد تا مواد پلاستیکی ذوب شده به داخل حفره های قالب وارد شوند.

.    دستگاه تزریق پلاستیک برقی

امروزه از دستگاه های تزریق برقی برای تولید قطعات پلاستیکی استفاده می‌شود. این نوع دستگاه ها دارای موتور با سرعت بالا می‌باشند که فرایند تولید قطعات پلاستیکی را به صورت دیجیتالی کنترل می کنند. دقت بسیار بالا و تکرار پذیری سریع در این دستگاه ها باعث شده است که به سرعت جایگزین دستگاه های دل قدیمی هیدرولیکی شوند.

انرژی مصرف شده در دستگاه های تزریق پلاستیک برقی نسبت به دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی بسیار کمتر می باشد. امروزه دستگاه های تزریق پلاستیک برقی با استفاده از بخش های دیجیتالی امر کنترل تولید را انجام می دهد و با این کار دیگر نیاز به مراقبت در هنگام تولید نیست. با این کار می توان هزینه های تولید را به شدت کاهش داد.

دستگاه های تزریق پلاستیک به دلیلی اینکه هیچ گونه ماده روغنی در داخل آن‌ها استفاده نشده است می توانند برای تولید قطعات پلاستیکی بهداشتی مورد استفاده قرار گیرند. این نوع دستگاه ها برای تولید قطعات بسیار ریز تا قطعات بسیار بزرگ نیز کاربرد دارند.

 دستگاه تزریق پلاستیک هیبریدی

دستگاه های هیبریدی ترکیبی از دو دستگاه برقی و هیدرولیکی هستند که توانسته اند به خوبی وارد بازار شده و مورد استقبال تولید کننده ها نیز قرار گیرند. دقت و تکرارپذیری این دستگاه ها بسیار بالا بوده و مصرف انرژی بسیار کمتری دارند. همچنین این دستگاه ها سرو صدای کمتری نیز تولید می کنند. این امر موجب شده است که بازدهی این دستگاه ها نسبت به دستگاه تزریق پلاستیک برقی بسیار بیشتر باشد. این دستگاه ها به دلیل بازدهی بالا و سادگی در استفاده در طول سال های اخیر بسیار محبوب شده اند.